Miasto przeprowadzi kontrolę w Atolu.

Burmistrz Jan Bronś po wielu niejasnościach pojawiających się w opinii publicznej zlecił kontrolę w Oleśnickim Kompleksie Rekreacyjnym Atol. Opozycja żądała uczestnictwa w audycie.

Kontroli zostanie poddana organizacja pracy oraz sprawy pracownicze w ATOL-u – mówi Marzena Graczyk z Sekcji Komunikacji Społecznej, podkreślając, że audyt zostanie przeprowadzony niezwłocznie i będzie niezależny.

Deklaracja ratusza doczekała się komentarzy opozycji. – Szczątkowe informacje o tym, co się dzieje w Atolu docierały do nas już od jakiegoś czasu – pisze radny Damian Siedlecki z klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

– Wiadomo było o dużej rotacji zatrudnienia. O tym, że zlikwidowany został dział marketingu, a Prezes, grafik-hobbysta, sam zaczął przygotowywać grafiki publikowane na oficjalnych profilach spółki, też się mówiło. Wiadomo było również o tym, że pracownicy obciążani byli obowiązkami wykraczającymi poza zakres wynikający z umowy i przynależny dla zajmowanego stanowiska.

Cokolwiek by nie mówić, to cała ta sprawa ma zdecydowanie negatywny wpływ na funkcjonowanie spółki i jej wizerunek, jako miejsca pracy, a w dalszej kolejności – co gorsza – jako lokalne centrum sportu i rekreacji – uważa Siedlecki.

Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej wspólnie z Klubem Radnych Oleśnica Razem wystąpił do burmistrza Jana Bronsia z wnioskiem o umożliwienie obserwacji czynności kontrolnych w tej bulwersującej sprawie. – W celu zagwarantowania pełnej obiektywności i niezależności przeprowadzonego audytu wnosimy, aby wgląd w prace audytorów mieli wydelegowani przedstawiciele wszystkich klubów radnych – napisali we wniosku, który 9 lipca trafił do oleśnickiego ratusza.

red. P.S.
źródło:  OI

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny