Miasto przejmie mieszkańców z dworca i wynajmie część powierzchni oleśnickiego dworca PKP

Władze Oleśnicy prowadziły rozmowy z PKP w kwestii remontu oleśnickiego dworca. PKP uzgodniła z władzami samorządowymi pewne kwestie.

– W marcu 2019 roku spotkaliśmy się tutaj na tym dworcu, żeby zastanowić się nad przyszłością tego obiektu. Wtedy na stole była taka koncepcja, żeby ten dworzec przekazać władzom miasta i żeby to miasto zagospodarowało ten obiekt – mówił w ubiegłym tygodniu podczas spotkania w Oleśnicy Krzysztof Golubiewski z zarządu PKP Nieruchomości.

Niestety, te rozmowy stanęły trochę w martwym punkcie i zarząd PKP SA 9 lutego 2021 roku podjął decyzję, że dworzec w Oleśnicy zostanie wyremontowany z własnych środków, jak również środkami z Unii Europejskiej i dofinansowaniem z budżetu państwa.

Kiedy ruszą prace?

W tym roku zostaną przeprowadzone prace przygotowawcze i projektowe, a sama modernizacja rozpocznie się w roku przyszłym i potrwa do 2023 roku. Zakres prowadzonych prac będzie bardzo szeroki. Wymianie musi ulec poszycie dachowe, stolarka, odnowienie elewacji a także wymiana stropów. – Na tym dworcu dziś mieszka 10 rodzin, to blisko 30 osób. Staniemy przed takim problemem znalezienia dla tych ludzi nowych lokalizacji. Chcemy ich przekwaterować. To będzie takie jedno z ważnych wyzwań – powiedział prezes Golubiewski

Przedstawiciele kolei przyznają, że chcą, by dworzec w Oleśnicy stał się ważnym miejscem dla lokalnej społeczności.

– I mam nadzieję, że w tym odnowionym obiekcie znajdą swoje miejsce różnego rodzaju usługi dedykowane mieszkańcom, w tym na potrzeby lokalnego samorządu – mówił prezes PKP.

Miasto planuje wynająć pomieszczenia na Dworcu?

Burmistrz Jan Bronś prowadzi rozmowy w tej sprawie.

– Będziemy się zastanawiać nad tym, na co moglibyśmy wynająć od kolei pomieszczenia w części zmodernizowanego dworca – jak dodaje burmistrz Oleśnicy.

 

red. P.S.

źródło: olesnicainfo.pl/

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content