Masowe szczepienia w Oleśnicy mają ruszyć 18 maja

Urząd Miasta w Oleśnicy wydał komunikat dotyczący masowych szczepień przeciwko COVID-19.

Zorganizowany przez oleśnicki samorząd Punkt Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19 (hala sportowa OKR ATOL przy ul. Kochanowskiego 2) otrzymał deklarację z NFZ o dostawie pierwszych szczepionek. Jeżeli nic nie zmieni się, to punkt zostanie otwarty 18 maja. Można już rejestrować się na szczepienie.

Terminy szczepień w punkcie zostały już otwarte. Można się rejestrować.

Sposoby rejestracji:

infolinia 989 (bezpłatna, całodobowa)
SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333
e-Rejestracja przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl
osobiście lub telefonicznie w punkcie szczepień w Przychodni Rejonowej Nr 2 przy ul. Hallera 25 w Oleśnicy, tel. (71) 715 69 26, (71) 715 69 25

O sposobie funkcjonowania punktu i o tym, jak będą przebiegały szczepienia poinformujemy szczegółowo bezpośrednio przed otwarciem placówki.

Przypominamy, że uruchomienie punktu jest częścią rządowego przyśpieszania procesu szczepień. Dotychczas w kraju ruszyło pierwszych 16 pilotażowych punktów, po jednym w województwie. Docelowo będzie ich ponad 600 - tak, aby proces szczepień przebiegał sprawniej. Organizują je od podstaw samorządy, we współpracy z wybranym podmiotem wykonującym działalność leczniczą, w naszym przypadku jest to Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy, oraz w porozumieniu z wojewodami i NFZ. Przydział szczepionek w konkretnych ilościach i terminach odbywa się odgórnie, z poziomu centralnego.

 

źródło: UM Oleśnica

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny