Listonosze Poczty Polskiej będą oferować kredyty Banku Pocztowego przy pomocy tabletów

Poczta Polska wraz z Bankiem Pocztowym uruchomiły właśnie program Mobilny Bankowiec, w ramach którego chcą one dotrzeć do większej liczby zainteresowanych klientów.  Wyposażeni w tablety listonosze będą mogli także oferować usługi dodatkowej gotówki w ramach kredytu bankowego w ramach nowego projektu Mobilny Bankowiec.

Listonosze wyposażeni w tablety oprócz doręczania przesyłek będą mogli rejestrować dane kontaktowe osób potencjalnie zainteresowanych uzyskaniem kredytów. Będzie do tego służyć specjalna aplikacja. Listonosze z całego kraju będą mogli przy jej pomocy przedstawić wstępną ofertę Banku Pocztowego i zbierać dane kontaktowe osób zainteresowanych skorzystaniem z kredytu. Imiona, nazwiska czy numery telefonów za zgodą klientów wpisywane są do elektronicznego formularza kontaktowego, który następnie będzie przesyłany bezpośrednio do doradców kredytowych, którzy będą umawiać się na spotkania z klientami w wybranej placówce Poczty Polskiej.

Przedstawiciele obu instytucji podkreślają, że projekt został stworzony tak, by korzyści mogli z niego czerpać zarówno klienci, którzy w prosty sposób uzyskują dostęp do produktów kredytowych Banku Pocztowego, jaki i pracownicy zarówno banku, jak i Poczty. W sierpniu w ramach projektu Mobilny Bankowiec, Bank Pocztowy zwiększył kwotę udzielanych kredytów o ponad 300 tysięcy złotych. Projekt stanowi także szansę na otrzymanie dodatkowego wynagrodzenia przez listonoszy w ramach prowizji, gdy podczas spotkania doradcy kredytowego z pozyskanym przez listonosza klientem dojdzie do zawarcia umowy kredytowej.

– Stawiamy na integrację usług grupy Poczty Polskiej, istotna jest dla nas ich cyfryzacja. Proste, wygodne dla klienta i dostępne rozwiązania, jak aplikacja Banku Pocztowego na tabletach listonoszy to kierunek, w którym chcemy podążać Nasza współpraca z Bankiem Pocztowym daje wymierne korzyści obu instytucjom. Oferowane w naszych placówkach kredyty czy ubezpieczenia Banku odgrywają coraz ważniejszą rolę, przyczyniając się do wzrostu zyskowności Poczty –  mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

 

red. P. Sanecki

foto: PP S.A.

Udostępnij na swoim profilu !