Kradzież w parafii w Ligocie Małej!

Policja poinformowała o włamaniu do parafii rzymskokatolickiej w Ligocie Małej. Złodzieje ukradli z niej znaczną ilość gotówki.

Nieznani sprawcy lub sprawca dokonał kradzieży pieniędzy podczas włamania do plebanii parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Ligocie Małej. Część mieszkańców ma obawy, co do przyszłości remontów czy innych prac, na które zbierano fundusze wśród lokalnej społeczności.

Ksiądz proboszcz Tomasz Bagiński nie chciał wyjawiać szczegółów. Ale jednocześnie zapewnił że zebrane środki finansowe przeznaczone na inwestycje są bezpieczne.

- Mogę powiedzieć to, co mówiłem w ostatnio wiernym w kościołach. Pieniądze na cele inwestycyjne, niezbędne prace, są przechowywane w banku - powiedział kapłan.

Oleśnicka policja prowadzi śledztwo w sprawie włamania i kradzieży gotówki. Straty oszacowano na 20 tysięcy złotych. Duchowny mógł być obserwowany od pewnego czasu, bo do skoku doszło w trakcie jego nieobecności. W trakcie włamania nie skradziono żadnych elementów służących do liturgii.

Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę w sprawie przestępstwa, mogą ją przekazywać mundurowym, dzwoniąc pod numery 997 lub 112K.

red. Paweł Sanecki

Dzisiejsze imieniny

licznik odwiedzin

142578

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Pogoda