Koncert Mateusza Ławniczaka i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Oleśnicy!

7 kwietnia 2022 (czwartek) o godzinie 17.00 w naszej sali konferencyjnej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja odbędzie się koncert gitarowy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Oleśnicy z klasy Anny Pietrzak. Gwiazdą wieczoru będzie występ Mateusza Ławniczaka - absolwenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary prof. Piotra Zaleskiego oraz Waldemara Gromolaka, który zaprezentuje unikalny repertuar pieśni z czasów Szekspira.

Mateusz Ławniczak jako jeden z nielicznych prezentuje pieśni okresu renesansu będąc jednocześnie wokalistą i akompaniatorem. Ten rzadki sposób wykonania stanowi próbę wskrzeszenia dawnej tradycji, której prawdopodobnie najsłynniejszym reprezentantem był Francesco Petrarca.

Mateusz jest muzykiem otwartym, starającym się dochować wierności tradycji muzycznej przy jednoczesnym kształtowaniu indywidualnej interpretacji. Twórczym poszukiwaniom artysty towarzyszy profesjonalne wykształcenie w grze na lutni oraz głębokie zainteresowanie kulturą renesansowej Anglii rozwijane podczas studiów na Wydziale Filologii Angielskiej we Wrocławiu. Wszystko to doprowadziło do zwieńczenia w postaci oryginalnego projektu, który spotkał się z uznaniem i zainteresowaniem w kraju i za granicą.

  • 7.04.2022 r.
  • godz. 17.00
  • Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja/Sala konferencyjna, ul. M. Reja 10
  • Wstęp wolny

 

red.

źródło: OBP/

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny