Kolejne wsparcie w ramach RFIL-u. Aż 800 000 zł na powiatową inwestycję

Powiat oleśnicki pozyskał środki na jedną z trzech wnioskowanych inwestycji w kwocie 800 000 zł. 31.03 wojewoda poinformował o wynikach dodatkowego naboru w ramach drugiego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dofinansowanie uzyskało zadanie „Kompleksowa termomodernizacja poprzez docieplenie, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę systemu ogrzewania na niskoemisyjne w obiektach należących do Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bierutowie, w których przebywają dzieci i młodzież czasowo lub stale pozbawione opieki”. Powiat wnioskował o 850 000 zł, komisja przy premierze zarekomendowała kwotę 800 000 .

W ramach dodatkowego naboru do RFIL Powiat Oleśnicki złożył jeszcze dwa wnioski na: modernizację kotłowni gazowej wraz z przebudową bloku sportowego w ZSP w Twardogórze (wartość zadania - 841 691 zł) oraz na modernizację drogi poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na drodze powiatowej nr 1480D w miejscowości Kolonia Strzelce (wartość zadania – 1 250 000 zł).

Warto przypomnieć, jakie środki zostały już pozyskane przez Powiat Oleśnicki w ramach tego samego etapu RFIL. To historyczne wsparcie wynoszące aż 2 275 781 zł na realizację czterech inwestycji. W każdym poprzednim zadaniu dofinansowanie ze strony państwa wyniosło aż 80%.

Ile w sumie
W sumie w ramach drugiego naboru do podziału było 1,65 mld zł. Wcześniej rozdzielono już 4,35 mld zł, a kolejne 6 mld zł podzielono między samorządy 6 mld zł. W sumie do budżetów JST trafi więc 12 mld zł. Dodatkowo 1 mld zł został przeznaczony na wsparcie dla gmin górskich z przeznaczeniem na infrastrukturę turystyczną. Drugi nabór wniosków do RFIL trwał od 10 do 28 grudnia.

Lista dofinansowanych projektów z Dolnego Śląska

 

źródło: powiat-olesnicki.pl\

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content