Kolejne sukcesy Adrianny Gąsior z Twardogóry

"Królowa jest tylko jedna". Tak można napisać o Adrianie Gąsior, która podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23, które odbyły się w Suwałkach, w dniach 24-25.07.2021 wygrała dwie sprinterskie konkurencje, na dystansie 100 i 200m.

Mieszkanka powiatu oleśnickiego została dwukrotną Mistrzynią Polski. Jak się dowiadujemy, w miniony weekend Adriana Gąsior zdobyła dwukrotny tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski w biegu na 100 i 200m na 38. Mistrzostwach Polski U23 w Lekkiej Atletyce w Suwałkach.

W sobotnim biegu na 100m sięgnęła po pierwszy w karierze tytuł mistrzyni Polski do lat 23, wygrywając z rekordem życiowym - 11,47s. Natomiast w niedzielę, Ada dołożyła do swojej kolekcji drugi złoty medal tym razem w biegu na 200m z nowym rekordem życiowym - 24,00s. Uzyskując wynik sobotniego startu, Ada mogłaby być brana pod uwagę do składu sztafety na Tokio.

Ada jest wychowanką Pawła Olszańskiego i Twardogórskiego Echa. Obecnie trenuje w AZS AWF Wrocław pod okiem Wiliama Rostka. Jej marzeniem są Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku, a kolejne sukcesy zbliżają ją do tego celu.

źródło: ECHO Twardogóra

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content