Kierowca miał ponad dwa promile i nie posiadał prawa jazdy – wskazał go świadek

Nieodpowiedzialny kierowca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dużą odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który pomógł policjantom w zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego.

W środę policjanci otrzymali informację, że w jednej z miejscowości gminy Dobroszyce porusza się pojazd marki Dacia, którego kierujący może być pod wpływam alkoholu. Zgłaszający poinformował dyżurnego, że cały czas jedzie za tym autem i jego tor jazdy jest niebezpieczny dla innych użytkowników drogi. Na miejsce pilnie został zadysponowany patrol prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. W chwili gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce świadek wskazał miejsce gdzie domniemany nietrzeźwy kierujący pozostawił pojazd. Na wskazanej przez świadka posesji stał zaparkowany pojazd. Policjanci zastali na posesji mężczyznę, który oświadczył, że jest właścicielem posesji i ten pojazd nie należy do niego. Nadmienił, że kierujący tym pojazdem wjeżdżając na jego posesje uszkodził zaparkowaną tam maszynę budowlaną. W trakcie czynności świadek wskazał, że na sąsiedniej posesji stoi mężczyzna, który kierował Dacią. Na miejscu został zatrzymany 41 - letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Dyżurny KPP Oleśnica na miejsce skierował technika kryminalistyki, który zabezpieczył wszelkie ślady DNA w pojeździe. Nietrzeźwemu kierującemu grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności - informuje oleśnicka policja.

Policjanci apelują do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę. Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj. Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie. Obywatelskie zgłoszenia zapobiegają niejednokrotnie zagrożeniom jakie niosą nietrzeźwi kierowcy na drogach.

 

red./

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny