Kampania nienawiści czy atak szaleńca na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza?

 

„Stratę tą ujmuję również w kategoriach osobistych. Znałem prezydenta Gdańska. Razem pracowaliśmy w Komitecie Regionów. Traktuję to również jako osobistą stratę. Jest to wynik kampanii nienawiści, którą wytoczono również przeciwko niemu. Powinniśmy solidarnie przeciwstawić się atakom nienawiści. Nie możemy zamieniać sporu w walkę osobistą i nienawiść, która staje się tak bolesna i dotkliwa” -powiedział Burmistrz Miasta Oleśnica Jan Bronś.

Do ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza doszło w niedzielę na scenie podczas finału WOŚP w Gdańsku. Zaatakowany został przez 27- letniego mężczyznę, który był skazany prawomocnym wyrokiem sądu na 5,5 lata wiezienia za 3 napady rabunkowe na placówki SKOK i jeden na bank Credit Agricole znajdujące się w Gdańsku.
Umieszczony w więzieniu wielokrotnie był izolowany za swoje zachowanie, które mogły świadczyć, że postradał zmysły.

Opublikowana informacja na jednym z popularnych serwisów społecznościowych

„Znam osobiście napastnika, który dzisiaj dźgnął Pawła Adamowicza. To ten sam typ, który kilka lat temu w Gdańsku napadł na 4 banki. (...) Wyjechał sobie na wakacje, na Wyspy Kanaryjskie, za zarobione pieniądze z napadów. Odsiedział kilka lat w więzieniu (jak sam mówi na nagraniu – pięć lat). Dostawałem sporo informacji od kolegów, którzy korespondowali z nim oraz widywali się z nim, że w więzieniu dosłownie postradał zmysły. Był izolowany od reszty więźniów. (...) Byłem z nim na manifestacji przeciwko ACTA, pamiętam, jak mi opowiadał, że ma zamiar zmierzyć się z dzikiem w lesie (siłować się z nim czy coś) i wrzucić to na YouTube. Absolutnie nie popieram tego, co zrobił. Życzę panu Adamowiczowi szybkiego powrotu do zdrowia".

WM

 

 

Dodaj komentarz

  1. Nie musi ci się podobać morfi92 był idolem i prezydentem Gdańska należy mu się szacunek

  2. Nie ma to jak podwójne standardy… Jak jeden z “nawiedzonych” zwolenników PO zamordował posła PiS w Łodzi i który publicznie wykrzykiwał slogany z nawoływaniem do zabicia Kaczyńskiego to wg. opozycji “totalnej” i sprzyjających im mediom wszystko było ok… A teraz ? Porażająca hipokryzja i typowa polityczna nagonka. Już nie chcę mi się na to nawet patrzeć.

  3. Ludzie…skończmy z tą farsą. Jest to typowa ściema pod publiczkę. Codziennie na drogach ginie taka masa ludzi ,a nikt po nich nie ogłasza zbiorowej żałoby. Co takiego p. Adamowicz zrobił ? Czym sie zasluzył ?
    Nie podoba mi się to.

  4. Przyzwoitość wymaga aby modlić się za zmarłych ale pogrzeb Pana Adamowicza w bazylice Mariackiej jest grubą przesadą. Nie pamięta się o tym, że chciał on za wszelką cenę przywrócić Stoczni Gdańskiej imie LENINA !

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny