Kaczka dziennikarska – Jak Polacy oceniają działania PiS? – Sondaż CBOS.

 

Na wyniki przeprowadzonych sondaży wpływa zawsze, kilka czynników, które mogą skutecznie podwyższać lub zaniżać faktyczne poparcie przez społeczeństwo. I jak zawsze się to okazuje przy podliczaniu głosów wrzuconych do urny wychodzi na jaw, czy takie wcześniejsze sondaże są wiarygodne.
Ostatnie wybory samorządowe przeprowadzone w październiku zeszłego roku pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość straciło w większości miast swoją przewagę, a opozycja pozyskała nowy wyborczy elektorat.
Jeśli badania zostaną przeprowadzone w sprzyjającym dla danej partii miejscu i wybierzemy osoby to jestem przekonany, że próg 51 proc. oceniający dzisiaj pozytywnie działania PIS byłyby dużo wyższy. Dlatego czytając wyniki przeprowadzonego sondażu, trudno nie zadać sobie pytania – Jak to się stało, że PIS przegrało wybory samorządowe w wielu, dużych polskich miastach?

 Sondaż CBOS.

Działania PiS po trzech latach sprawowania władzy 51 proc. badanych oceniło dobrze, a 59 proc. badanych uważa, że PIS wywiązuje się z obietnic wyborczych. Innego zdania jest 31 proc. a krytycznie oceniło PIS, aż 40 proc. badanych przez CBOS.

  • Opinia na temat działań PiS po trzech latach rządów, 13 proc. odpowiedziało, że ocenia je "zdecydowanie dobrze"
  • „Raczej dobrze” - 38 proc.
  • "Zdecydowanie złe" zdanie o posunięciach partii rządzącej ma natomiast 18 proc. respondentów, a "raczej złe" 22 proc. Opcję "trudno powiedzieć" wybrało 9 proc.

Dodaj komentarz

  1. Pisowi nie zawsze się wszystko udaje ale jednak robi więcej niż cała ta banda złodziei razem wzięta

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny