Jak ustrzec dziecko przed narkotykami?

Policjantka z oleśnickiej komendy, która przeprowadza spotkania z rodzicami, podczas których omówione jest temat narkotyków przypomina co należy wiedzieć i co należy robić, aby chronić dziecko przed narkotykami.

Aby skutecznie walczyć z problemem jakim jest zażywanie środków odurzających przez dzieci i młodzież konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie. Wcześniej czy później kontakt z nimi może się przydarzyć każdemu dziecku, także Twojemu.

Policjantka podczas spotkania z rodzicami omówiła ważne tematy o których rodzice czasami nie mają wiedzy. Została przedstawiona rodzicom edukacyjna skrzynka narkotykowa w której znajdują się atrapy najbardziej popularnych narkotyków oraz przedmioty które są wykorzystywane do zażywania i dystrybucji. Każda rzecz znajdująca się w kuferku opatrzona jest szczegółowym opisem. Często dzieci wiedzą na temat narkotyków dużo więcej od nas, rodziców. Przeważnie jednak ich informacje wynikają z mitów krążących wśród młodzieży i nie są prawdziwe. Dlatego ważne jest aby na takich spotkaniach przekazać jak najwięcej informacji jak postępować aby ustrzec swoje dziecko przed kontaktem z narkotykami.

Rodzicu:
Jeżeli obawiasz się, że Twojemu dziecku ktoś zaproponuje kiedyś narkotyki. Chcesz dowiedzieć się, jak sprawić, by umiało powiedzieć „NIE”. Przeczytaj sposoby aby pomóc dziecku:
- Rozmawiaj z dzieckiem o narkotykach
- Naucz się naprawdę słuchać swoje dziecko
- Pomóż dziecku zbudować system wartości
- Bądź dobrym modelem, przykładem
- Pomóż dziecku radzić sobie w sytuacji nacisku ze strony kolegów
- Zapoznaj się jak postąpić gdy coś podejrzewasz, naucz się rozpoznawać sygnały

 

źródło: KPP Oleśnica

Dzisiejsze imieniny

Horoskop

licznik odwiedzin

141682

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Pogoda

nowinkiolesnickie.pl – Dostarcza lokalne informacje z powiatu oleśnickiego jak również patronuje medialnie wydarzenia kulturalne, sportowe, imprezy, koncerty itp. Na naszym portalu, możesz umieścić swoją reklamę kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub powiadomić nas o bulwersującej Cię sprawie. | Magazine 7 by AF themes.