Inwestycje: Budowa magazynu firmy Hillwood pod Sycowem

Wielka inwestycja w Sycowie. Firma Hillwood rozpoczęła właśnie budowę pierwszej hali w nowym projekcie magazynowym.

Pierwszy budynek o powierzchni ponad 44 tys. mkw. zostanie oddany do użytku w 1 kwartale 2022. Cała inwestycja docelowo zaoferuje najemcom prawie 90 tys. mkw. Hillwood Syców to centrum logistyczne zlokalizowane niewiele ponad 50 km od Wrocławia, na granicy województw wielkopolskiego i dolnośląskiego, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8. W dwóch halach powstanie w sumie 87 600 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Lokalizacja parku logistycznego zapewnia sprawny dojazd do aglomeracji wrocławskiej oraz autostrady A4.– Centrum logistyczne w Sycowie to już nasza kolejna inwestycja na Dolnym Śląsku. Po dużym sukcesie komercyjnym parków w Oleśnicy, Żórawinie koło Wrocławia oraz Bielanach Wrocławskich zdecydowaliśmy się na następny ruch w tym regionie. Wybraliśmy Syców, ze względu na doskonałą lokalizację i dostęp do ważnych węzłów komunikacyjnych, a także dobry dostęp do pracowników – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska. – Dolny Śląsk to jeden z najszybciej rozwijających się regionów i ważny punkt na logistycznej mapie Polski. Pod względem popytu zgłaszanego na nowoczesne magazyny, w pierwszym kwartale tego roku rejon Wrocławia zajmował czwarte miejsce w kraju.

Hillwood Syców to dwie hale magazynowe o ponadstandardowej wysokości 12 m., co pozwoli przyszłym najemcom na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni składowania oraz na obniżenie kosztów najmu i eksploatacji. Podobnie, jak we wszystkich budynkach Hillwood, w powstających magazynach zostanie zamontowane oświetlenie LED. W budynkach zostaną zainstalowane tryskacze K360 oraz obydwie hale będą posiadały standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. W ramach projektu zastosowane zostaną również zielone rozwiązania takie jak, farma fotowoltaiczna 50 kW, gniazda do ładowania samochodów elektrycznych a także łąki kwietne zamiast części standardowych trawników.

– Lokalizacja Sycowa, w pobliżu drogi ekspresowej i autostrady, to ogromny potencjał naszej gminy. Dzięki budowie centrum logistycznego będziemy mogli go w pełni wykorzystać. Dodatkowe wpływy z podatków od nieruchomości oraz setki nowych miejsc pracy dla mieszkańców z Sycowa i okolic to szansa, żeby ciągle się rozwijać i iść do przodu – mówi Dariusz Maniak, Burmistrz Miasta i Gminy Syców.

 

red. P.S.

źródło: OI, materiały inwestora

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content