Intensywna majówka czeka seniorów Pogoni Oleśnica

Mimo, że kalendarz w tym roku nie rozpieszcza i weekend majowy trwa jedynie 3 dni, nie oznacza to braku piłkarskich emocji. Okręgówka rozegra aż dwie kolejki.

1 maja Pogoń rozegra wyjazdowe spotkanie z Odrą Malczyce. Drugi raz w tym sezonie z Odrą MKS zagra w dzień świąteczny. Przypomnijmy – 15 sierpnia MKS wygrał 4:1, chociaż do przerwy prowadzili przyjezdni po bramce Denisa Puzio. Druga połowa w wykonaniu Pogoni była jednak perfekcyjna, a gole Szczypkowskiego (2), Miodka i Korcika zapewniły oleśniczanom zwycięstwo. Wspomnijmy, że w ostatniej kolejce Malczyce przegrały 1:3 z Parasolem Wrocław.

Sobotnia kolejka będzie niezwykle istotna dla układu sił w czołówce. Absolutnym hitem tej serii gier będzie starcie lidera z wiceliderem – Baryczy Sułów oraz WKS-u Wierzbice. W przypadku zwycięstwa Pogoni z Malczyczami jest bardzo duża szansa, że MKS wróci na jedno z dwóch czołowych miejsc w tabeli premiowanych awansem do IV ligi.

W poniedziałek Polonia

Nie będzie jednak czasu na rozpamiętywanie meczu z Malczycami, bo zaraz po zakończeniu sobotniego meczu trzeba będzie skupić się na kolejnym wyzwaniu. W poniedziałek 3 maja do Oleśnicy przyjedzie Polonia Środa Śląska, która w zeszłym tygodniu zremisowała bezbramkowo z Orłem Marszowice. Jesienią w Środzie Śląskiej Pogoń wygrała 2:1 po bramkach Korcika i Hałapacza. W tej kolejce WKS Wierzbice podejmą Czarnych Jelcz-Laskowice, a Barycz Sułów pojedzie do Radwanic.

Mecz z Polonią Środa Śląska będzie transmitowany na żywo w Internecie 3 maja, godz. 17 Pogoń Oleśnica – Polonia Środa Śląska

 

źródło: OIA

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content