Karta pocztowa. Ulica Jana Matejki. Ok. 1910.

Karta pocztowa. Ulica Jana Matejki. Ok. 1910.

Historie zebrane. Codzienne życie bohatera – warsztat online

MOKiS zaprasza mieszkańców Oleśnicy i nie tylko, do wzięcia udziału w warsztatach on-line z pogranicza reportażu i portretu, połączone z pracą z tekstem (zbieranie historii bohaterów zdjęć). Bohaterami będą wybrani mieszkańcy Oleśnicy wskazani przez uczestników i skonsultowani z prowadzącymi oraz grupą.

Warsztaty zaprojektowane są dla grupy maksymalnie 12 osób w wieku 16+ deklarujących zainteresowanie fotografią. Zależy nam, aby chętne osoby zgłaszając się do udziały w warsztatach posiadły własny sprzęt fotograficzny. Warsztaty będą odbywać się online i rozpoczną się, kiedy zbierze się grupa.

Efektem warsztatów będzie wystawa prezentująca autorskie cykle zdjęć wykonane przez uczestników (od 3-6 fotografii) obrazujące życie codzienne bohatera oraz jego portret, wraz z krótkimi tekstami przedstawiającymi jego historię. Prace warsztatowe zostaną pokazane na wystawie w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią. To również niepowtarzalna okazja, aby poszerzyć swoje umiejętności i poznać drogę do łączenia zabawy z edukacją bez opuszczania domu.

Warsztaty zostaną przeprowadzone przez profesjonalnych i wykwalifikowanych animatorów:

Agnieszka Pajączkowska - kulturoznawczyni, twórczyni projektów fotograficznych, kulturalnych i edukacyjnych, kuratorka wystaw fotograficznych, animatorka kultury, absolwentka Instytutu Kultury Polskiej UW. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w obszarze „Sztuki wizualne”. Laureatka konkursu Kulturysta Roku 2016. W 2019 roku wydała książki: „A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi” oraz „Wędrowny zakład fotograficzny”. Od 2018 wchodzi w skład rady programowej Instytutu Fotografii Fort. Współpracowała m.in. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Miesiącem Fotografii w Krakowie.

Piotr Spigiel - fotograf i twórca video, od lat zaangażowanym w projekty zarówno komercyjne (fotografia reklamowa, portretowa, reportażowa) jak i społeczne i kulturalne w Polsce i na świecie. Współpracował lub współpracuje m.in. ze Strefą Kultury Wrocław, Centrum Kultury Fama, Stowarzyszeniem Akcja Miasto, Fundacją Go'n'act, festiwalami Nowe Horyzonty, Brave Kids, Kolejdoskop Kultur, Ofca. Członek międzynarodowego stowarzyszenia „Fearless Photographers”.

Deklaracja uczestnika warsztatów online dostępna pod adresem.

 

materiały MOKiS

Udostępnij na swoim profilu !