Guz wielkości brzucha kobiety przed porodem. Do tego pacjentkę doprowadziły teleporady.

Radny powiatowy, a jednocześnie chirurg w Namysłowskim Centrum Zdrowia był jednym z lekarzy operujących kobietę, która trafiła do placówki z guzem wielkości brzucha ciężarnej będącej w dziewiątym miesiącu ciąży.

Ten post dodajemy ku przestrodze. Na zdjęciach widzą Państwo największego usuniętego guza w historii Namysłowskiego Centrum Zdrowia – informuje placówka i przedstawia historię swojej pacjentki.

W marcu do szpitala zgłosiła się 74-letnia pani Wanda, którą zaniepokoił szybki i bardzo duży przyrost brzucha (w ciągu 1,5 miesiąca). – Na pierwszy rzut oka, kobieta o szczupłej sylwetce – jednak wielkość jej brzucha porównywalna była do brzucha kobiety ciężarnej tuż przed porodem – opisuje NCM. – Pani Wanda przyznała, że była leczona w POZ tylko poprzez teleporady. Niestety, kobiecie nie zostały zlecone żadne badania diagnostyczne.

Pani Wanda postanowiła skonsultować problem z chirurgiem. Zgłosiła się do Poradni Chirurgicznej działającej przy namysłowskim szpitalu. – Ordynator Oddziału Chirurgicznego dr nauk med. Jerzy Ceglecki skierował panią Wandę w trybie natychmiastowym na Oddział Chirurgiczny naszego szpitala – informuje placówka. – Po przyjęciu na oddział, pacjentce zlecono badania tomografii komputerowej, które wykazało dużych rozmiarów guza w jamie brzusznej od poziomu wyrostka mieczykowatego do spojenia łonowego. Guz spowodował już spore zmiany w organizmie kobiety- przesunięcie narządów wewnętrznych oraz problemy z oddychaniem.

Pani Wanda przeszła operację usunięcia guza. Operacji podjęli się ordynator Oddziału Chirurgicznego dr nauk med. Jerzy Ceglecki oraz dr Andrzej Jezierski. Zespół wydobył całość guza,bez żadnego uszkodzenia, dzięki czemu patomorfolog ma możliwość przeprowadzenia w pełni badania histopatologicznego. Pani Wanda już w pierwszej dobie po operacji czuła się świetnie. Tydzień po zabiegu kobieta opuściła szpital w bardzo dobrej kondycji, z uśmiechem na ustach. Kobieta nie kryła wzruszenia, dziękowała całemu zespołowi medycznemu za opiekę i fachowo przeprowadzony zabieg. – Ze smutkiem wspominała, że przez pandemię ma ograniczony dostęp do lekarzy i leczenia szpitalnego bo większość szpitali przyjmuje tylko pacjentów covidowych – relacjonuje placówka, której personel apeluje do pacjentów o korzystaniu z dostępnej diagnostyki i konsultacji lekarskich a także podejmowaniu decyzję o leczeniu szpitalnym.

źródło: OIA

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content