Gmina Twardogóra podpisała porozumienie z PKP. Jest szansa na przebudowę drogi.

Burmistrz Twardogóry Paweł Czuliński poinformował, że jest szansa na wznowienie prac projektowych dotyczących drogi wojewódzkiej relacji Twardogóra - Chełstówek. Po blisko 7 latach impasu mają ruszyć od nowa.

Burmistrz poinformował o trójstronnym porozumieniu z przedstawicielami PKP PLK S.A. oraz zarządcą drogi (DSDiK) i właśnie podpisanej umowie z pracownią projektową. Gmina Twardogóra zamierza zaprojektować poszerzenie drogi do dwóch pasów jezdni z odrębnym miejscem na ciąg pieszy/pieszo-rowerowy w okolicach wiaduktu kolejowego w Twardogórze, przeprojektować niebezpieczne skrzyżowanie z drogą powiatową w m. Chełstówek oraz wykonać projekt budowy brakującego odcinka chodnika. Dodatkowo droga ma zyskać nową nawierzchnię, a w zakresie robót ma się znaleźć także przebudowa skrzyżowania z ulicą Tartaczną.

PKP PLK S.A. zamierza równolegle zlecić opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy wiaduktu kolejowego zlokalizowanego na linii nr 355 Ostrów Wielkopolski – Grabowno Wielkie.

– Rozpoczęty właśnie proces projektowy jest dla naszego samorządu jednym z najtrudniejszych, jeśli nie najtrudniejszym, z jakim będziemy się mierzyć. Jestem przekonany, że czasochłonne procedury i praca dwóch zespołów inżynierów docelowo pozwolą rozwiązać kluczowe i od lat „nie ruszane” problemy na tej drodze. Dwa ukończone projekty – wiaduktu i drogi pozwolą zaplanować kolejny etap – wspólną realizację zadania – podkreśla Czuliński.

 

red.

UMiG Twardogóra

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny