GKN Driveline Polska sp. z o. o. wygrał w przetargu działkę o powierzchni. 21,69 ha

Do przetargu przystąpili pełnomocnicy spółki Lidl, rywalizując z GKN Driveline Polska sp. z o. o Ostatecznie przetarg wygrał GKN płacąc za działkę 26, 4 mln złotych bez podatku ( 23% podatku VAT 32, 4 mln złotych)

Działka została uzbrojona w sieć wodociągową, sanitarną, a także drogę z ciągiem pieszo-rowerowym. Inwestycja, która kosztowała kilka milionów złotych, a która rozpoczęła się w 2015 r. za rządów byłego Burmistrza Oleśnicy pana Michała Kołacińskiego przyniesie miastu spory dochód jak również w przyszłości dodatkowe miejsca pracy.
Dzisiaj autorzy projektu podnoszą z dumą głowę, przypisując sobie zasługę rozbudowy podstrefy WSSE, zapominając, że gdyby nie wcześniejszy zakup ziemi przez firmę GKN i budowę zakładu pracy to do dnia dzisiejszego byłoby to pole kukurydzy.
Doprowadzenie do przetargu i wylicytowanie, jak najlepszej ceny za ziemię to zasługa obecnego Burmistrza Jana Bronsia. Sprzedana ziemia za 26,4 mln. złotych bez 23%podatku mogła z powodzeniem zostać wylicytowana za 15 mln złotych, zwłaszcza, że cena wywoławcza była tylko 9, 77 mln złotych.
Rozpatrując przez pryzmat czasu i przypisując skuteczność rządzącej władzy w Oleśnicy, trudno jest zaprzeczyć, że miasto za czasów poprzednich kadencji Jana Bronsia przechodziło rozkwit ekonomiczny, architektoniczny i urbanistyczny.
W ostatnich latach oleśniczanie mogli jednak zapoznać się z przymusową oazą ciszy i spokoju, gdzie jedyną rozrywką, było wspominanie tętniącego życiem rynku lub wyjazd ze znajomymi na działkę, gdzie rozpalając grilla bawili się przy skwierczącej kiełbasce.

Nigdy więcej takiej wegetacji. Jeśli oleśniczanie zechcą odpocząć w ciszy i spokoju to wykupią sobie wczasy, gdzie wstając rano usłyszą śpiew rodzimego ptactwa.


WM

Dodaj komentarz

  1. Takiej porażki jak za czasów rządów PiS długo nie da się odrobić. Niech to centrum miasta w końcu zacznie żyć ! patrzcie na to co się robi we Wrocławiu…WrOCLoVe !

  2. Rynek ma żyć jak we Wrocławiu. Ostatnie lata to porażka. bank na banku a gdzie kawiarnie, restauracje a lato za kilka miechów

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny