Emisja filatelistyczna: “CARITAS POLSKA”

6 października br. do urzędów pocztowych trafiła najnowsza obiegowa emisja filatelistyczna Poczty Polskiej pt. „Caritas Polska”.

Znaczek przygotowany został przez projektanta Jacka Konarzewskiego w prostej formie. Przedstawia jubileuszowe logo katolickiej organizacji charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski z dominującym czerwonym krzyżem i informacją o 30 latach jej działania. Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA wraz z oznaczeniem wartości: 10 zł.

Uroczysta prezentacja waloru filatelistycznego, który został przez Pocztę Polską wzbogacony o atrakcyjną wizualnie kopertę z obrazem Miłosiernego Samarytanina i datownik okolicznościowy odbyła się 6 października w Warszawie.

Już w samym słowie „caritas” – oznaczającym miłość do bliźniego wyrażoną czynem – pokazany jest sens działalności Caritas Polska. Jej jubileusz jest okazją do przypomnienia przez Pocztę Polską w najnowszym znaczku, jak ważne w życiu społecznym jest otwarcie na problemy słabszych, ubogich i potrzebujących – mówi Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

 

O znaczku: 

autor projektu: Jacek Konarzewski

liczba znaczków: 1

wartość: 10  zł

nakład: 2 000 000

technika druku: rotograwiura

format znaczka: 25,5 x 31,25 mm

papier: fluorescencyjny

arkusz sprzedażny: 100 znaczków

data wprowadzenia do obiegu: 6 października 2021 r.

 

źródło: filatelistyka.poczta-polska.pl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content