Do Polski dotrze ok. 1,3 mln szczepionek przeciwko COVID-19

W najbliższym tygodniu do Polski dotrze około 1 mln 300 tys. szczepionek przeciwko Covid-19: 870 tys. szczepionek firmy Pfizer, 88 tys. szczepionek firmy AstraZeneca, 120 tys. szczepionek firmy Johnson&Johnson i 204 tys. szczepionek firmy Moderna - poinformował w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceszef resortu zdrowia wskazywał na antenie TVP Info, że Narodowy Program Szczepień bardzo przyspiesza. "W tygodniu, który się rozpoczyna jutro, pojawi się w Polsce 870 tys. szczepionek firmy Pfizer, 88 tys. szczepionek firmy AstraZeneca. W najbliższą środę dotrze 120 tys. szczepionek firmy Johnson&Johnson, a w piątek 204 tys. szczepionek firmy Moderna" - wyliczał.

"W sumie w tym tygodniu do Polski dotrze około 1 mln 300 tys. szczepionek. Jest to naprawdę duże tempo i duże wyzwanie dla naszej logistyki, abyśmy te szczepionki jak najszybciej wykorzystali" - dodał.

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia ub.r. Prowadzone są one na razie preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna.

źródło: Aleksandra Rebelińska / PAP

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny