Daj się porwać w świat lat 20. za sprawą Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

Hol Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki zamienił się na chwilę w świat lat 20. Macie szansę zobaczyć niezwykłą wystawę fotograficzną autorstwa Grzegorza Żyły. Niezwykłą, ponieważ modelami i bohaterami zdjęć są podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy.

Inauguracja wystawy przyniosła wiele radości bohaterom podróży w czasie! Dyrektorka SDS Alina Wajerowska powitała wszystkich obecnych. Wręczyła dyplomy i podziękowania osobom, dzięki którym ten projekt został zrealizowany. Stroje, miejsca i pozy - wszystko zostało starannie przygotowane i robi wielkie wrażenie, ale najwięcej uroku dała energia modeli i modelek. Tego nie da się wyreżyserować.

Zdjęcia nie tylko miały na celu zabrać zwiedzających wystawę w tę bajeczną podróż do przeszłości, ale także są świetnym sposobem na odczarowanie niepełnosprawności. Każde zdjęcie jest wyjątkowe, opowiada swoją historię i pokazuje piękno każdego bohatera. Zobaczycie tę niepełnosprawność w innej, nowej, niespotykanej odsłonie. Przesączoną radością, dumą, talentem i przede wszystkim uwagą. Każdy chce być zauważony i doceniony. Ten projekt takie właśnie cenne uczucia i wartości dał podopiecznym Domu Samopomocy, a więź jaka zrodziła się między fotografem, a modelami unosiła się lekko w holu dodając uroku całej wystawie.

Swoim muzycznym talentem czas wszystkim zgromadzonym umilał Marek Komuszyna. Dzięki melodii każdy jeszcze bardziej zatopił się w tę bajeczną podróż.

 

red. P.S.

źródło; UM Oleśnica

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content