Czy petycja uczniów z I LO w Oleśnicy zostanie rozpatrzona ?

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy kilka miesięcy temu złożyli petycję petycję do oleśnickich władz. Co odpowiedział ratusz ?

– Jesteśmy uczniami I LO w Oleśnicy. Realizujemy projekt w ramach Sejmu Dzieci i Młodzieży, którego celem jest upamiętnienie postaci postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego proces beatyfikacji zostanie przeprowadzony 12 września – pisali licealiści w petycji do władz miasta.

– W związku z tym zwracamy się z prośbą o stworzenie tablicy pamiątkowej patrona roku 2021 – kardynała Stefana Wyszyńskiego. – Pragniemy, aby postać kardynała, a wraz z nim jego dokonania i dziedzictwo pozostawione następnym pokoleniom, były upamiętnione także w naszym mieście – przekazują oleśniccy licealiści.

Odpowiedź Urzędu Miasta Oleśnica

– Z uwagi na fakt, że jesteście Państwo uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, wszelkie sprawy dotyczące stworzenia tablicy pamiątkowej ku czci Kardynała Stefana Wyszyńskiego należy uzgodnić z panią dyrektor szkoły Marzeną Helińską – odpowiada burmistrz Oleśnicy Jan Bronś.

Burmistrz nie wniósł zastrzeżeń do pomysłu umieszczenia tablicy pamiątkowej jako osoba reprezentująca właściciela budynku i dodał, że szczegółowe kwestie dotyczące tablicy pozostają do rozważenia ze społecznością szkolną. W gestii Dyrektora placówki czyli I LO pozostaje przeprowadzenie stosownych uzgodnień.

 

red. P.S.

źródło: OI

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content