Była rzecznik domaga się pieniędzy od szpitala w Oleśnicy i grozi sądem

Marta Kubiak, była rzeczniczka Powiatowego Zespołu Szpitali, wystosowała do Zarządu Powiatu. Poszkodowana utrzymuje, że poda sprawę do sądu. Chodzi o kwotę 3,7 tysiąca złotych.

Poniżej publikujemy treść pisma, które zostało przesłane do dyrektora PZS -Przemysława Magiery.

"W związku z brakiem płatności za fakturę nr 13/01/2021r zostałam zmuszona skorzystać z pomocy Kancelarii Adwokackiej, która w moim imieniu wystosowała do PZS wezwanie do zapłaty. Niestety to nadal nie spowodowało uregulowania długu. Z tego względu mój pełnomocnik jest w trakcie kierowania pozwu o zapłatę.

Jednocześnie dochodzą do mnie informacje, że obecna rzecznik szpitala pełni swoją funkcję nie na podstawie umowy zlecenia, tylko jako kontrakt - wystawiając faktury. Otrzymuje również zdecydowanie wyższe wykształcenie, niż mi przedstawiano, że jest przewidziane w budżecie na pełnienie funkcji rzecznika, Sytuacja ta jest dla mnie nie zrozumiała i wskazuje, że dyrektor Magiera podczas rozmów ze mną mijał sie z prawdą i stosował elementy manipulacji. W tym zakresie wystosowałam e-maila do PZS z/ s w Oleśnicy z wnioskiem o udzielenie mi informacji publicznej.

Niestety moja prośba została zignorowana i na mój wniosek nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Z tego względu z uwagi na rażące złamanie prawa przez dyrekcję PZS zdecydowałam się złożyć skargę na bezczynność do WSA we Wrocławiu za pośrednictwem PZS w Oleśnicy. Mając na uwadze powyższe uprzejmie proszę o przeanalizowanie przedstawionego przeze mnie stanu faktycznego oraz o wyciagnięcie konsekwencji wobec dyrekcji PZS z /s w Oleśnicy."

 

red. P.S.

źródło: OI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content