Burmistrz Sawicki: mówię NIE wykorzystywaniu ludzkiego nieszczęścia dla gierek politycznych

Burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki krytykuje działaczy Polski 2050, w tym sekretarza gminy Oleśnica Krzysztofa Skórzewskiego. Nerwowa atmosfera robi się wokół tematu Kolei Dużych Prędkości, które mogą przebiegać przez powiat oleśnicki.

Na swoim facebookowym profilu burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki opublikował takie oświadczenie:

"No i klaruje się kto z kim i po co? Partia Polska 2050 Szymona Hołowni zaczęła wykorzystywać uzasadnione emocje i niepokoje mieszkańców naszej gminy, aby zdobywać poparcie polityczne na naszym terenie. Wiadomo więc czemu w ostatnich dniach służyło podgrzewanie atmosfery w tej sprawie i czemu służyło sianie przerażenie wśród mieszkańców.

Wygląda na to, że Panowie Marek Bartosiewicz (ekspert ws. CPK) i Krzysztof Skórzewski (zastępca wójta gminy Oleśnica) mieli przygotować grunt dla partii. Chyba jednak nie do końca wywiązali się ze swojego zadania tak, jak sobie wyobrażali, stąd trzeba oczekiwać dalszych politycznych ataków w tej sprawie. Ja mówię stanowcze NIE wykorzystywaniu ludzkiego nieszczęścia dla gierek politycznych. Odbyłem ostatnio wiele rozmów z mieszkańcami i wiem, że chcą skutecznych działań wszystkich, którzy mogą pomóc tu i teraz, a nie dopiero po brutalnej kampanii i wyborach samorządowych i parlamentarnych, które nie wiadomo kto wygra".

"Panie Skórzewski informuję Pana, że nie uzyskał Pan od gminy zgody na używanie nazwy „Bierutów” na stronie, którą Pan administruje".

 

red.

źródło; OI/

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny