Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Oleśnicy

Po raz piąty 1 marca oleśniccy organizatorzy zapraszają na kolejną edycję biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Na chętnych czeka 120 pakietów startowych. Start i meta będą tradycyjnie na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich.
Bieg ma na celu przybliżenie historii i uczczenie pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944- 1963. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Fundacje Wolność i Demokracja, które w  2020 roku odbędzie  się jednocześnie w około 360 polskich miastach a także poza granicami kraju, łącznie pobiegnie ponad 75 000 biegaczy.
-jak podają organizatorzy.
Rywalizacja sportowa zawodników na trasie asfaltowo - szutrowej częściowo poprowadzona alejkami parku odbędzie się na dystansach:

- 800 m - Bieg Dzieci - start godz.11:30
- 1963 m – Bieg Pamięci oraz rywalizacja zawodników nordic walking (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) - start godz.11:45
- 5 km - Bieg Główny - start godz.12:00

Dla najlepszych zawodników czekają puchary a dla wszystkich medale, atrakcyjne pakiety startowe, gorący posiłek i wiele innych atrakcji.

Współorganizatorami Biegu są: Fundacja Wolność i Demokracja,  Miasto Oleśnica,  Zamek Książąt Oleśnickich, Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Oleśnicy.

LINK DO ZAPISÓW

Udostępnij na swoim profilu !