Betlejemskie Światło Pokoju już w Oleśnicy

Jak co roku Hufiec Oleśnica włącza się w sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju! Odebrały go harcerki Maria Jaworska Maja Reda oraz komendantka Katarzyna Suchińska.
- Dzisiaj druhny Maja i Marysia z 69. Drużyna Starszoharcerska "Kilimandżaro" odebrały Betlejemskie Światło Pokoju podczas Mszy świętej w Ośrodku Głodówka! W tym roku hasło Betlejemskiego Światła Pokoju to „Światło Nadziei” - poinformował wczoraj ZHP Hufiec Oleśnica. BŚP we Wrocławiu odebrała też komendantka hufca Katarzyna Suchińska.

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

red.

źródło: swiatlo.zhp.pl/

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny