Apel Wojewody Dolnośląskiego do personelu medycznego i pomocników

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski zwrócił się z apelem do personelu medycznego i pomocników.

 

Szanowni Państwo,

mając na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną w kraju i naszym województwie skutkującą postępującym wzrostem zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2 i pilną potrzebą zaangażowania dodatkowego personelu medycznego oraz pomocniczego do pracy przy bezpośrednim zwalczaniu skutków pandemii, niniejszym zwracam się do Państwa z apelem o rozważenie gotowości podjęcia się tego trudnego i odpowiedzialnego zadania, w trosce o zdrowie naszych bliskich i nas samych.

W przypadku wyrażenia woli przystąpienia do zespołu osób, którzy podejmują trud niesienia pomocy osobom chorym i cierpiącym w Szpitalu Tymczasowym zlokalizowanym przy ul. Rakietowej 33 we Wrocławiu, proszę o przekazanie swojej deklaracji za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: p.swierczynska@duw.pl. W deklaracji proszę uwzględnić: imię, nazwisko, nr prawa wykonywania zawodu, adres miejsca zamieszkania, nr telefonu, preferowaną formę podjęcia pracy).

Dodatkowo informuję, że w przypadku pozytywnego odzewu z Państwa strony, skierowanie do pracy przy zwalczaniu epidemii, będzie realizowane na podstawie art. 47 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (tj. Dz.U 2020, poz. 1845). Możliwe jest również zatrudnienie w formie dyżurów przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu przy ul. Borowskiej 113, jako podmiot leczniczy prowadzący Szpital Tymczasowy.

Wojewoda Dolnośląski
Jarosław Obremski

 

źródło: DUW.pl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny