źródło: gry.interia.pl/

źródło: gry.interia.pl/

Amazon przyznał, że ich kierowcy muszą załatwiać się do butelek.

Przedstawiciele Amazona przeprosili za swój tweet, w którym odpierali zarzuty o fatalne warunki pracy swoich kierowców. Wcześniej amerykański polityk Mark Pocan opisał zwrócił uwagę, że kierowcy muszą w czasie pracy załatwiać się do butelek. Pod naciskiem dziennikarzy Amazon przyznał jednak, że takie sytuacje się zdarzają.

Historia rozpoczęła się pod koniec marca br. kiedy to amerykański polityk Mark marca Pocan zamieścił na swoim profilu na Twitterze informację o tym, że kierowcy zatrudnieni przez Amazon z powodu braku czasu muszą podczas pracy załatwiać się do butelek. „Chyba nie wierzysz, że nasi pracownicy naprawdę muszą załatwiać się do butelek? Jeśli to byłaby prawda, nikt nie chciałby dla nas pracować” - odpowiedzieli przedstawiciele firmy, starając się odeprzeć negatywną krytykę.

Dzień później okazało się, że odpowiadając na zarzuty, przedstawiciele Amazona popełnili duży błąd. Sprawie postanowili przyjrzeć się dziennikarze VICE, którzy dotarli do kierowców, a ci pokazali reporterom butelki, które wykorzystywane są do załatwiania potrzeb sanitarnych. W artykule pojawiły się nie tylko zdjęcia wspomnianych butelek, ale także wypowiedzi kierowców, którzy potwierdzili, jak naprawdę wyglądają realia ich pracy.

Butelki wykorzystywane przez kierowców Amazona, foto: Vice

Amazon zmienia zdanie. „To wina pandemii”

Po publikacji artykułu na VICE, Amazon raz jeszcze odniósł się do swojego wcześniejszego wpisu, w którym firma zaprzeczała doniesieniom o butelkach.

To był błąd” - czytamy na stronie Amazona. „Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że chodzi o kierowców. Wydawało nam się, że pan Pocan odnosi się do sytuacji w naszych magazynach. Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie łazienki podczas pracy może być dla naszych kierowców sporym wyzwaniem. Problem spowodowany jest częściowo przez pandemię koronawirusa - w tym czasie większość publicznych toalet jest zamknięta" - jak tłumaczą przedstawiciele firmy.
W oficjalnym oświadczeniu Amazon zadeklarował rozwiązanie tego problemu. Jednak nie ma na to jeszcze żadnego konkretnego pomysłu!

Amazon to największy na świecie sklep internetowy

Amazon to największy sklep internetowy na świecie oferujący produkty własnych marek oraz pochodzące od zewnętrznych sprzedawców z wielu branż i dziedzin. Polacy już wcześniej mogli korzystać z platformy z wykorzystaniem niemieckiej wersji sklepu online Amazona, która dostępna była również w języku polskim.

 

red. P.S.

źródło: noizz.pl/

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny