Akcja „24 BLUE-RAD-aktywna tarcza” – wspólne działania policjantów z Oleśnicy i Złotoryi ze Strażą Ochrony Kolei

W powiecie złotoryjskim i oleśnickim trwa akcja realizowana w ramach międzynarodowej organizacji państw członkowskich Unii Europejskiej - RAILPOL. Miejscowi policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą wspólne działania kontrolno-prewencyjne na obszarach kolejowych. Ich celem jest między innymi zapobieganie niszczeniu mienia i kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

Wspólne działania zostały zaplanowane w dniach 24 i 25 marca br. na terenie państw członkowskich organizacji RAILPOL. Jest to europejskie stowarzyszenie kolejowych sił policyjnych, a więc tych organizacji, które w Unii Europejskiej są odpowiedzialne za ochronę kolei.

Od wczoraj, w ramach powyższej akcji, na terenie powiatu złotoryjskiego i oleśnickiego służbę pełnią patrole funkcjonariuszy Policji oraz Straży Ochrony Kolei. Celem tych działań jest kontrola obszarów kolejowych pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa, przestrzegania przepisów porządkowych oraz zapobiegania przestępczości.

Funkcjonariusze kontrolują osoby przemieszczające się na obszarze kolejowym, patrolują rejony dzikich przejść przez tory, kontrolują punkty skupu złomu, reagują na wszelkie przypadki niszczenia mienia czy też kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Pod lupą są także kierujący samochodami i ich zachowanie na przejazdach kolejowych. Ma to zapobiegać m.in. wypadkom, które zdarzają się właśnie w takiego typu miejscach.

 

źródło: KPP w Oleśnicy

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content