Adrian Potępa z Oleśnicy został kartingowym wicemistrzem Polski!

11-letni Adrian Potępa to utalentowany, młody kierowca kartingowy z Oleśnicy. W klasyfikacji generalnej uplasował się na drugim miejscu i tym samym zdobył tytuł wicemistrza Polski.

Kartingowe Mistrzostwa Polski (KMP) to bez wątpienia najbardziej prestiżowy cykl zawodów kartingowych w naszym kraju organizowany przez Polski Związek Motorowy. To właśnie w nich kierowcy walczą o prestiżowe szarfy i tytuły mistrzowskie, wyłaniające Mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach. Zawody składają się z trzech rund.

Emocje jeszcze nie opadły, jednak spieszymy z informacją, że Adrian Potępa dokonał nie lada wyczynu. Został wicemistrzem Polski. W miniony weekend na torze Poznań rozegrano finałową rundę Kartingowych Mistrzostw Polski 2022. Była to trzecia runda tegorocznych KMP, po której poznaliśmy nowych Mistrzów Polski. Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do samego końca. Adrian popisał się świetnymi wyprzedzeniami i w pięknym stylu wygrał bieg finałowy.

W klasyfikacji generalnej zawodnik Jastrzębski-Racing uplasował się na drugiej pozycji, wywalczając tym samym tytuł Kartingowego Wicemistrza Polski 2022. - Wielkie gratulacje dla Adriana, a dla wszystkich ogromne podziękowania na wiarę i wsparcie - czytamy w komunikacie. Rozdanie nagród za sezon 2022 odbędzie się na uroczystej Gali Sportu Kartingowego

źródło: fb//mojaolesnica