Adrian Potępa trenuje i jeździ przez cały rok!

Adrian Potępa uwielbia adrenalinę i fascynuję go fakt, gdy dużo się dzieje. Od najmłodszych lat interesował się motosportem. Teraz spełnia swoje pasje na torze kartingowym.

– Moja przygoda z kartingiem zaczęła się w wieku 4 lat od kartingu halowego. Kiedy wsiadłem do gokarta po raz pierwszy, to wiedziałem, że jest to dyscyplina sportu, która mnie fascynuje. W wieku 9 lat zacząłem startować w kartingu wyczynowym zarówno w Polsce jak i na torach kartingowych we Włoszech. Na pierwsze treningi halowe zabrał mnie tata, ale to mama zawsze inspirowała mnie, aby spróbować kartingu wyczynowego – opowiada młody kierowca.

Jak wiadomo karting to bardzo droga dyscyplina i w rozwoju zawodowym, a także spełnianiu marzeń Adrianowi pomaga firma SLV Group widząc potencjał w utalentowanym kierowcy.

– Swoją wiedzą i wsparciem umożliwiają rozwój sportowy Adriana – tak o sponsorze i partnerze mówią Agnieszka i Daniel rodzice naszego bohatera.

Gdzie trenuje Adrian?

Adrian Potępa trenuje i jeździ przez cały rok. Jest zawodnikiem Częstochowskiego Teamu Jastrzębski Racing. W Polsce startuje w Kartingowych Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polski Związek Motorowy i pełnej serii Pucharu ROK CUP POLAND. Gościnnie wystąpił w serii Rotax Max Challange. Reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej, startując w prestiżowej serii WSK. – Kiedy kończy się sezon w Polsce, jeździmy na treningi do Włoch. Treningi na torze to nie wszystko. Adrian ćwiczy nie tylko jazdę na torze, ale również swoje ciało. Kierowanie gokartem wyczynowym wymaga ogromnej siły fizycznej. Dlatego Adrian współpracuje z Markiem Błachem, który czuwa nad jego kondycją fizyczną. Jest pod opieką dietetyka sportowego. Współpracuje ze specjalistami, trenując refleks i koordynację. – podkreśla ojciec Adriana, Daniel Potępa.

Uczy się podejmować ryzyko i je ocenić. Wszystkie te działania przekładają się na takie cechy jak wytrwałość, dążenie do celu i dyscyplinę.

Na codzień Adrian jest uczniem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Oleśnicy. Oprócz umiejętności na torze potrafi dbać o obowiązki szkolne. Trzecią klasę ukończył z wyróżnieniem.

Mimo młodego wieku Adrian Potępa ma na swoim koncie wiele sukcesów

W Polsce wywalczył III Miejsce w 4 Rundzie ROK CUP POLAND w Poznaniu, zdobył POLE POSITION w 6 Rundzie ROK CUP POLAND w Toruniu, a także wzniósł swój pierwszy międzynarodowy puchar i stanął na III miejscu podium Europejskiego Finału federacji ROK CUP odbywającego się w Kartarena, w czeskim Cheb.

– Moim idolem jest Kartingowy Mistrz Świata Karol Basz oraz kierowca wyścigowy F1 Lewis Hamilton – wielokrotny Mistrz Świata. Robert Kubica, Michael Schumacher, Lewis Hamilton – wszyscy swoją przygodę z motosportem zaczynali na torze kartingowym. W gokarcie można poczuć się jak w mini bolidzie. Karting pozwala zdobyć umiejętności, wiedzę techniczną i staje się drogą do Formuły – oznajmia nam kierowca z Cieśli.

Rodzice Adriana podkreślają, że Adrian nie zamyka się tylko na jedną pasję, ale ma też inne zainteresowania. Uwielbia fotografię, a także piłkę nożną, jednak motoryzacja to jest cały jego świat. Adrian zawsze powtarza, że najfajniejsza w kartingu jest prędkość. Karting to piękna przygoda, wspaniała sportowa atmosfera i wielkie emocje.

10-letni Adrian cały czas nie zwalnia tempa i „nie zdejmuje” nogi z gazu. Obecnie jest w drodze do włoskiej Adrii, gdzie już w ten weekend odbędą się zawody do II Rundy WSK OPEN CUP.

 

red. P.S.

źródło: OI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content