4 maja – Dzień Strażaka!

Dziś Dzień Strażaka! W dniu ich patrona Św. Floriana wszyscy strażacy zawodowi i ochotnicy obchodzą swoje święto.

Z badań CBOS wynika, że strażacy cieszą się największym zaufaniem społecznym. Zapracowali na to wyróżnienie swoją postawą, ofiarnością i bohaterstwem. Nie bagatelizują żadnego wezwania i zazwyczaj pierwsi docierają na miejsce zdarzenia. Prowadzą akcje z olbrzymim zaangażowaniem, działają na najwyższych obrotach i ponad wszelkimi podziałami. Strażak to jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów, to oni ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. Warto właśnie dzisiaj im za to podziękować!

Ochotnicza Straż Pożarna

Na co dzień to rolnicy, mechanicy, kierowcy, urzędnicy, leśnicy, księża, ale gdy usłyszą dźwięk syreny biegną do remizy, by nieść pomoc tym, którzy w tym momencie pilnie jej potrzebują. Choć z powodu pandemii, odwołano strażackie uroczystości, podziękowania i życzenia niezmiennie płyną do druhów ze wszystkich zakątków kraju. Strażacy -ochotnicy najczęściej ubiegają się o samochody pożarnicze, agregaty prądotwórcze, motopompy, zestawy hydrauliczne oraz ratownictwa technicznego i medycznego, systemy powiadamiania i pompy pożarnicze.

Aby każda akcja, każdy wyjazd były skuteczne trzeba spełnić dwa warunki. Potrzebni są ludzie i specjalistyczny, niezawodny sprzęt. Tylko taki tandem jest w stanie uratować ludzkie życie i mienie. Jedynie gdy te oba warunki zostają spełnione można skutecznie zapewnić bezpieczeństwo i chronić ludzkie życie i mienie. Samorząd Województwa Dolnośląskiego także zapewnia wsparcie finansowe i realizuje wnioski  na zakup specjalistycznego sprzętu dla regionalnych zastępów OSP.

red. P.S.

źródło: mazovia.pl/

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content