25-latek został zatrzymany po pościgu. Zdarzenie miało miejsce w Oleśnicy

25-letni mężczyzna w godzinach porannych na terenie Oleśnicy uszkodził kilka pojazdów oraz znajdujący się na ogrodzeniu Jednostki Wojskowej w Oleśnicy - herb Oleśnicy.

W godzinach porannych Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy przyjął zgłoszenie, że na jednej z ulic na terenie miasta Oleśnica nieznany mężczyzna dewastuje pojazdy. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się w miejsce, które wskazywał Dyżurny jednostki. Na miejscu zastali zgłaszającego, mężczyzna opisał jak wyglądał sprawca, który zniszczył pojazd sąsiada w chwili rozmowy ze zgłaszającym w pewnym momencie opisywany sprawca uszkodzenia pojazdu podbiegł do radiowozu, wskoczył na pokrywę silnika i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze udali się w pościg pieszy za mężczyzna, który szybko został zatrzymany. Na miejscu mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami przekazał informację, że uszkodzonych zostało kilka pojazdów. Policjanci sprawdzili pojazdy znajdujące się na danej ulicy, zauważyli jeszcze kilka uszkodzonych pojazdów marki BMW, Opel, Peugeot, Alfa. Pojazdy miały uszkodzenia w postaci urwanych lusterek, powgniatanej karoserii i powybijane szyby. W trakcie czynności z zatrzymanym mężczyzną w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy ustalono, że jest to 25 leni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, nie był w stanie racjonalnie określić dlaczego dokonał takich czynów.

Mężczyznę przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,12mg/l, zatrzymano i osadzono w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. Policjant prowadzący sprawę ustalił, że sprawca czynów uszkodził również Herb Miasta Oleśnica umieszczony na ogrodzeniu Jednostki Wojskowej w Oleśnicy.

Wyliczone straty oszacowane są na kwotę ponad 48 tysięcy złotych. Młodemu mężczyźnie za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Oleśnica

1 thought on “25-latek został zatrzymany po pościgu. Zdarzenie miało miejsce w Oleśnicy

Comments are closed.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content