MOKiS zaprasza na wysłuchania podcastu o dawnych tradycjach bożonarodzeniowych

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza 18 grudnia o godz. 18.00 do wysłuchania nowego odcinka podcastu w ramach projektu „Pani, kiedyś to było…”, w którym odkrywamy mikrohistorię Oleśnicy i jej mieszkańców. Najnowszy odcinek w całości poświęcony jest obchodom Bożego Narodzenia i powstał w ramach cyklu „Czas świętowania”.

Świąteczne wspomnienia z dzieciństwa zajmują szczególne miejsce w pamięci każdego z nas… Smak pierogów lepionych z babcią, oczekiwanie na Mikołaja, droga na pasterkę po ośnieżonych ulicach miasta…

Dziś wraz z naszymi gośćmi, Panią Stefanią oraz Panem Stanisławem, będziemy wspominać ich dzieciństwo i święta Bożego Narodzenia przed wybuchem II wojny światowej oraz w trudnych latach 40. Wybierzcie się z nami w tę sentymentalną podróż!
Mamy nadzieję, że ten odcinek podcastu „Pani, kiedyś to było…” zmotywuje Was (i nas!) do rozmów z bliskimi na temat, jak dawniej obchodzono święta w waszych (i naszych) rodzinach. Rozmawiajcie z dziadkami i rodzicami o tradycjach bożonarodzeniowych i nie tylko. A jeżeli to Wy jesteście dziadkami lub rodzicami - dzielcie się swoimi wspomnieniami z młodszym pokoleniem! Przy świątecznym stole lub przez telefon.

Podziękowania należą się Pani Stefanii oraz Panu Stanisławowi za poświęcony czas, życzliwość i pozytywną energię. Bez ludzi takich jak Oni, nie byłoby tego projektu. Wywiady zostały przeprowadzone przez telefon.

Projekt „Pani, kiedyś to było...” jest realizowany przez Oleśnicki Dom Spotkań z Historią i składają się na niego wywiady z oleśniczanami na temat życia codziennego i form spędzania czasu wolnego kilkadziesiąt lat temu.
Linki do najnowszego odcinka na www.mokis.info

źródło: MOKiS

Udostępnij na swoim profilu !